Bogata oferta świec liturgicznych

Świece to niezwykle ważne akcesoria, które biorą udział niemalże w każdym ważnym wydarzeniu o charakterze kościelnym. Czym charakteryzują się świece olejowe?

Proces produkcji świece liturgicznych olejowych

W kościołach można zazwyczaj spotkać świece wykonane z oleju lub wosku. Od lat cieszą się one ogromną popularnością, bowiem posiadają wymiar symboliczny i biorą udział w wielu ważnych obrzędach kościelnych.

Jeśli chodzi o świece olejowe to obecnie są one wykonane tylko i wyłącznie przy użyciu w pełni sprawdzonych technologii. Dzięki temu są one mocno odporne na działanie niskich temperatur. Prawidłowy sposób wytwarzania sprawia, że poszczególne świece olejowe nie pękają nawet wówczas, gdy zimą w kościołach jest bardzo zimno.

Poszczególne świece są bardzo często odlewane, dzięki czemu są znacznie bardziej trwałe od świec prasowanych.

Świece liturgiczne w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór świec liturgicznych jest bardzo bogaty. W poszczególnych sklepach z artykułami liturgicznymi można zakupić świece w różnych rozmiarach, o różnorodnych średnicach oraz w zróżnicowanej kolorystyce.

Niektóre z oferowanych świec są bardzo ciekawie zdobione, dzięki czemu prezentują się bardzo ciekawie oraz elegancko. Świece olejowe czy woskowe są bardzo często od dołu wykończone złotą polerowaną taśmą oraz posiadają otwór na szpic świecznika. Do poszczególnych świec producenci bardzo często proponują bardzo szeroki wybór wkładów olejowych.

W szerokiej ofercie znajdują się świece liturgiczne https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html: nieozdobione, ze złotymi czy kolorowymi aplikacjami, z ciekawym ornamentem, z wizerunkiem maryjnym oraz wiele innych.