Jakie dekoracje wybrać w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi

Czas Świąt Wielkanocnych to bez wątpienia bardzo dobry moment na udekorowanie swojego domu oraz przestrzeni wokół. Warto celebrować te wyjątkowe dni inaczej i wprowadzić się w odświętny nastrój. Przydadzą się do tego dobrej jakości dekoracje, takie jak na przykład ceramiczne wielkanocne baranki do postawienia na stół lub do włożenia do koszyczka wielkanocnego.

Eleganckie ceramiczne baranki wielkanocne


Baranek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Wielkiej Nocy. To symbol bezpośrednio nawiązujący do chrześcijaństwa, dlatego też takie ceramiczne baranki pojawiają się nie tylko na stołach Wielkanocnych w domach czy w koszyczkach ze święconką, ale również w świątyniach oraz w kaplicach. Kto zatem chciałby sięgnąć po dekoracje bezpośrednio nawiązujące do symboli chrześcijańskich, ale z drugiej strony wybrać coś delikatnego, po prostu pasującego do domu, z powodzeniem może postawić na baranka. Będzie świetnie prezentował się na przykład na wielkanocnym stole pomiędzy pysznościami ładnie wyeksponowanymi na talerzach. Po podobne baranki mogą sięgać też księża czy siostry zakonne, bo ten symbol doskonale sprawdza się też w kościołach przy grobie Pańskim.

Inne dekoracje na Wielkanoc


Jakie inne Wielkanocne dekoracje sprawdzą się jeszcze w domach, ale też w kościołach i kaplicach? Można postawić na coś bardzo wysublimowanego i delikatnego czyli na świeże kwiaty nawiązujące do Wielkiej Nocy. Najlepsze są oczywiście żonkile oraz narcyzy, a do kościoła hortensje.