lampion na roraty
Klasyczny lampion na roraty

Dzieci na całym świecie w czasie adwentu zbierają się w kościołach, żeby rozpalić lampion na roraty. Jest to niezwykle długa tradycja pielęgnowana przez katolików. Warto zwrócić również uwagę na to jak duży jest obecnie wybór lampionów. Są one dostępne w sprzedaży w różnych wzorach, wersjach kolorystycznych i systemach.

Lampiony na świeczkę

Dawniej stosowane były klasyczne lampiony na świeczkę, ale obecnie coraz częściej można spotkać plastikowe lampiony ze światłem LED. Według niektórych osób jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Jednak ciężko i tak sobie wyobrazić sytuację, w której papierowy lampion na roraty mógłby komuś zrobić krzywdę. Msza Święta na roratach to czas, kiedy wykorzystywane są lampiony. Odbywa się wczesnym rankiem lub późnym popołudniem w czasie adwentu.

Tradycja w kościele

Osobami odpowiedzialnymi za rozpalenie lampionów w kościele są dzieci, które często cały rok czekają na to wydarzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo upływu lat, ta tradycja cały czas jest tak mocno pielęgnowana w naszym kraju. Lampion jest symbolem otwartych serc dzieci, które z wytęsknieniem czekają na przyjście Jezusa Chrystusa. Na rynku najlepiej jednak cały czas sprzedają się tradycyjne lampiony papierowe. Warto jednak skorzystać z ofert niektórych sklepów internetowych i wypróbować plastikowy lampion na światło LED. Jest to z pewnością coś nowego, co jeszcze nie występowało w sprzedaży. Najlepiej kupować lampiony wykonane z wysokiej jakości materiałów.