cudowny medalik na chrzest
Medaliki na chrzest, czyli klasyczny prezent stanowiący pamiątkę

Kupując prezent urodzinowy, można wybierać dosłownie we wszystkim. Dzieciom najczęściej darowuje się zabawki bądź ubranka. Coraz częstszym nawykiem jest ofiarowanie pieniędzy, by rodzice kupili jedną, droższą rzecz. Wybierając się jednak na uroczystości takie jak Chrzest Święty czy I Komunia Święta warto zdecydować się na podarunek wyjątkowy i nawiązujący do wiary.

Czy warto kupić medalik na chrzest?

Chrzest Święty to wyjątkowa uroczystość. Szczególnie na rodzicach chrzestnych spoczywa obowiązek podarowania czegoś wyjątkowego. Najlepsze prezenty w tym przypadku to takie, które będą stanowiły pamiątkę na lata. Stąd też, zamiast kolejnej zabawki, warto rozważyć prezenty takie jak medalik na chrzest, pamiątkowy album czy też Biblię z dedykacją. Medaliki na chrzest są o tyle wyjątkowe, że posłużą przez naprawdę wiele lat, a dziecko będzie mogło je w późniejszym czasie nosić jako niezwykłą pamiątkę i symbol swojej wiary.

Medalik na chrzest – jaki wybrać?

W biżuterii religijnej, jak w każdej innej, jest ogromny wybór. Sklepy jubilerskie doprawdy prześcigają się w tworzeniu coraz piękniejszych medalików. Świetnym pomysłem jest również wygrawerowanie tego prezentu. Cudowny medalik może zostać spersonalizowany datą urodzin bądź imieniem dziecka (zobacz cudowne medaliki z Marko). Personalizowane upominki dodają osobistego charakteru i są niezapomnianą pamiątką na lata. Wybierać można zarówno z biżuterii srebrnej, jak i złotej – każda nada się na prezent idealnie, zależy to tylko od indywidualnych preferencji. Medaliki na chrzest to dobry pomysł na prezent dla dziewczynki, jak i chłopca. Z pewnością wykorzystają je później podczas innych uroczystości religijnych, takich jak I Komunia Święta.