Medaliki srebrne ze św. Janem Pawłem II

Biżuteria sakralna kojarzy się najczęściej ze srebrnymi medalikami z Matką Boską. Ewentualnie z wizerunkiem św. Krzysztofa. Tymczasem wybór patronów jest dużo większy. Sprawdź, kto i kiedy szczególnie powinien zawierzyć opiece naszego Papieża św. Jana Pawła II.

Medaliki srebrne z Patronem Rodziny

Tzw. pokolenie JPII wciąż wspomina Karola Wojtyłę, jako charyzmatyczną Głowę Kościoła. Jego przedstawiciele pamiętają, jak jeszcze niedawno żartował i opowiadał o tym, dokąd chodził na kremówki. Nie sposób było Go nie postrzegać, jako jednego z nas. Może właśnie dlatego część wiernych nie uzmysławia sobie jeszcze, że od Jego śmierci minęło już ponad 15 lat, że został On kanonizowany i zalicza się do Panteonu Świętych. https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-medaliki-srebrne.html

Jan Paweł II jest patronem rodziny. Dlatego oferta medalików srebrnych z jego wizerunkiem dedykowana jest przede wszystkim młodym małżeństwom, które zwracają się do Niego w intencji zdrowego pożycia i płodności. Para gustownych przedmiotów sakralnych tego typu, wykonanych ze srebra lub złota, to także świetny pomysł na prezent ślubny.

Szeroki wachlarz dewocjonaliów papieskich

Papież Polak był bardzo fotogeniczny. Dlatego srebrne medaliki ze św. Janem Pawłem II przedstawiają Jego różne Wizerunki. Na jednych jest uśmiechnięty, na innych bardziej zamyślony. Wybór jest już kwestią indywidualną.

Jeśli chodzi o kształty, dostępne są owale, okręgi, jak również figury bardziej kanciaste. Podobnie rzecz ma się ze srebrnymi łańcuszkami czy wisiorkami. Każdy z łatwością dopasuje coś dla siebie.