Na czym polega nowenna do świętego Peregryna?

Ludzie, u których została wykryta choroba nowotworowa lub inne ciężkie do wyleczenia schorzenie, bardzo często szukają pociechy i ukojenia swojego cierpienia w wierze. Spośród wielu modlitw, które wiernym proponuje Kościół Katolicki, szczególne miejsce zajmują nowenny, które odmawiane są z prośbą o otrzymanie od Boga konkretnej łaski.

Kim był święty Peregryn?

Święty Peregryn, który jest wedle Kościoła Katolickiego patronem chorych na raka, sam w swoim życiu doświadczył ciężkiej choroby i cudownego wyleczenie tuż przed planowaną operacją.

Peregryn pochodził z zamożnej rodziny i, jak wielu zamożnych młodzieńców w tamtym czasie, nie był blisko Boga. Z czasem jednak jego wiara rozwinęła się do tego stopnia, że postanowił zostawić swoje dotychczasowe życie za sobą i rozpoczął służbę kapłańską.

Gdy był już w podeszłym wieku, na jego nodze powiła się rana, która stopniowo zaczęła przybierać coraz większych rozmiarów. Rak rozprzestrzeniał się tak szybko, że jedynym ratunkiem była amputacja. W przeddzień operacji święty Peregryn modlił się żarliwie o uzdrowienie i otrzymał wyproszoną łaskę. Objawiony Jezus jednym dotykiem całkowicie uleczył nogę Peregryna.

Czym jest nowenna do św Peregryna?

Żarliwie wierzące osoby, które cierpią na raka, wierzą, że podobnie jak święty Peregryn otrzymał dar uzdrowienia, być może i oni wymodlą dla siebie taką łaskę. Nowenna do św Peregryna polega zatem na modlitwie z prośbą o wstawiennictwo św. Peregryna u samego Boga z prośbą o wysłuchanie modlitwy cierpiącego chorego.