Prezenty na bierzmowanie, które wzmacniają wiarę

Bierzmowanie z prywatnego święta utwierdzającego w wierze katolickiej w ostatnich latach stało się okazją, która wymaga niemal tworzenia listy prezentowej. Nie jest to dobra tendencja – skupienie na materialnej stronie tego wydarzenia odciąga bierzmowanego od istoty rzeczy. Jaki prezent na bierzmowanie podarować, by nie był on tylko pustym hołdem dla konsumpcjonizmu?

Komplet kolędowy – akcesoria dla każdego katolika

Jednym z bardziej uniwersalnych prezentów o charakterze religijnym, jaki warto podarować z okazji bierzmowania, jest na pewno komplet kolędowy https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html . Składa się on najczęściej z pięknie zdobionego krzyża, dołączonych świec i świeczników.

Zawiera też kropidło i naczynie na wodę święconą, zdobione wizerunkiem Chrystusa lub Matki Boskiej. Wbrew nazwie z kompletu kolędowego można korzystać nie tylko raz w roku. Przyda się on na pewna na młodzieżowych spotkaniach modlitewnych, a świece sprawdzą się podczas uroczystego czuwania.

Lektury religijne – wiara w inspirujących słowach

Jeżeli obawiamy się, że podarowane przez nas przedmioty skończą gdzieś na dnie szuflady, pokrywając się kurzem, być może lepszym pomysłem będzie zainteresowanie bierzmowanego nastolatka ciekawą lekturą. Współcześni autorzy katoliccy potrafią pisać wciągającym, aktualnym dla młodzieży językiem.

Co więcej, tematy przez nich poruszane mają często związek z problemami, które nie są obce żadnemu nastolatkowi. By uzyskać rekomendacje na temat konkretnych pozycji wydawniczych, możemy przyjrzeć się recenzjom zamieszczanym na katolickich portalach.