Różaniec komunijny

Jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego katolika jest Pierwsza Komunia Święta. Nie sposób wyobrazić sobie tego doniosłego wydarzenia bez różańca komunijnego. To swoisty symbol przekazywany dziecku w tym wyjątkowym dniu. Ten symbol sakralny ma każdego dnia przypominać o chwili przyjęcia Ciała Chrystusa po raz pierwszy oraz o pojednaniu z Bogiem. Upamiętnienie dnia Pierwszej Komunii Świętej różańcem komunijnym ma znaczenie religijne, praktyczne, ale również estetyczne.

Pamiątka na lata

Różaniec komunijny podarowany przez bliską osobę w dniu tej ważnej uroczystości to przede wszystkim piękna pamiątka. Każdego dnia ma ubogacać życie duchowe dziecka i zachęcać je do codziennej modlitwy. Dodatkowo przypomina o osobie obdarowującej, co również pielęgnuje więzi rodzinne. Różaniec komunijny to wyraz wiary i przepiękna pamiątka na całe życie. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html

Dla chłopca i dla dziewczynki

Można spotkać wiele wariantów różańców komunijnych. Różańce występują w różnych wersjach kolorystycznych oraz posiadają zróżnicowane kształtem koraliki.  Niektóre z nich bardziej przypadną do gustu dziewczynkom, inne chłopcom. Można wyróżnić różańce komunijne:

  • o klasycznych koralikach okrągłych;
  • o koralikach w kształcie serduszek;
  • o koralikach perłowych;
  • wykonane z koralików ciemnych (np. grafitowe bądź czarne);
  • o koralikach jasnych i przezroczystych;
  • o koralikach białych.

Różaniec komunijny to obowiązkowy element Pierwszej Komunii Świętej. To wyjątkowy symbol religijny, lecz nie bez znaczenia jest także wygląd różańca. Dzieci obok walorów religijnych skupiają się również na walorach estetycznych i chętniej sięgają po różaniec, który im się podoba.